صدای مردم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

42 comments on “صدای مردم

 1. سلام
  خسته نباشید دلاوران
  لطفا به دور افتاده ترین نقطه استان خوزستان همان روستا هایی که هر کس آمد نهارش را خورد و وعده داد و رفت و دیگر پشت سرش را هم نگاه نکرد سری بزنید
  بله روستا های شله زار ۱ و ۲ و گنجیگان
  ما هم رای دادیم
  حق ما این است
  آب نداریم
  خط تلفن نداریم
  بهداشت نداریم
  آن مهندسی که می گفتند مرد عمل است
  پس بسم الله
  ما را نجات دهید

 2. رضاطاهری on said:

  بسمه تعالی ۰۱ /۱۰/۹۵
  نماینده محترم مردم شهرستان بهبهان در مجلس شورای اسلامی
  جناب آقای مهندس کشت زر
  باسلام وتقدیم احترام
  موضوع:مشکلات نیروهای قراردادمدت موقت وزارت نفت(بیش از۴۵۰۰۰نفر)
  از ظاهر امر چنین پیداست که وزیر محترم نفت ونمایندگان محترم ملت از اخبار افزایش میزان فروش نفت ونیز قیمت روبه رشد این نعمت خداوندی خوشحال وشادمان هستند.
  اما آیا میدانید این میزان تولید مرهون زحمات چه کسانی است؟! افرادی که در بدترین شرایط آب وهوایی ، گازهای سمی وسرطان زا ، سختی های طاقت فرسای کار در مناطق عملیاتی ، گرمای طاقت فرسای تابستان وسرمای زمستان ، بدون هیچ ادعای برای کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کار می کنند .
  اما آیا آنها نیز از اخبار خوش بازار نفت وگاز تاکنون بهره ای برده اند؟! براستی چرا وقتی نوبت به ارج نهادن به عزت وکرامت انسانی همین نیروهای خدوم وزحمت کش می رسد همه مسولان ، رطوبت بالای نود درصد عسلویه ودمای بالای۶۰ درجه مناطق عملیاتی را فراموش می کنند ! واگر امتیازی هم هست از خدمات درمانی ورفاهی گرفته تا خانه های سازمانی وغیره فقط به کارکنان رسمی و سازمانی تعلق میگیرد واندک پاداشی هم که داده می شود در مقایسه با حجم کارها ومسولیت های زحمت کشان واقعی صنعت بسیار ناچیز است ! کارکنانی که گرچه در یک محیط ویک حرفه مشغول به خدمت وتلاش در یک صنعت هستند وگاهاً مدرک وسابقه ای مشابه وحتی بیشترهم دارند اما باید تبعیض حقوقی تا چندین برابر را تجربه کنند ! وهر گاه حرفی از یکسان سازی حقوق ومزایا می شود در گرداب دستورالعملها وآشفته بازار اداری همه تلاشها مسکوت می ماند وحتی در برخی موارد دیده می شود که همین بازوان واقعی صنعت، مازاد نیز تلقی می شوند!
  آیا زمان آن نرسیده تا موکلان ملت وبخصوص اعضاء محترم کمیسیون های اقتصادی، انرژی، امنیت ملی وسایر آزاد مردان مجلس شورای اسلامی ، قوانینی را تصویب نمایند تا دیگر در یک سازمان و وزارت خانه ای ، عزت وکرامت انسانی تا این حد پایمال نگردد؟! وهمه از یک حقوق ومزایا برای یک کار یکسان ومشابه برخوردار شوند؟!
  خاطرنشان می گردد که در همین راستا مصداق وگواه بارز ، مشکلات حقوقی ومعیشتی بیش از۴۵۰۰۰ نفر از نیروهای قراردادمدت موقت وزارت نفت می باشد که از سال۹۱ تا کنون، متاسفانه هنوز ادامه دارد و ظاهراً هیچ نیت واراده ای در جهت بهبود وضعیت این قشر عظیم طی این پنج سال در دولت تدبیر وامید نه تنها احراز نشده بلکه حتی بصورت لایحه پیشنهادی نیز مطرح نگردیده است! ، لذا از آنجا که پیامد این مشکلات چیزی جز: بی انگیزه گی درکار، کورشدن خلاقیت ، فقر، استرس وسرخوردگی، مشکلات خانوادگی، بی اعتمادی!و… نمی باشد از جنابعالی به عنوان حامی حقوق ملت در مجلس تقاضاماندیم مشکلات این قشر تلاشگر را در کمیسیون های مربوطه مربوطه مطرح ، و چه بصورت حضوری و چه بصورت مکاتبه ای نیز به جد به وزیر محترم نفت جهت تغییرات اساسی انعکاس نمایید. شایان ذکر است که همقطاران ما در وزارت خانه های چون ، آموزش وپرورش و… از رده آبدارچی گرفته تا رده های تخصصی به پیمانی تبدیل وضعیت شده اند وجای تاسف است که وزارت خانه ای درآمد زا که شاهرگ اقتصادکشور محسوب می شود وهزینه های عمرانی وجاری سایروزارت خانه های کشور را تامین می کند درچنین گرداب سختی از تبعیض وبلاتکلیفی فرو رفته است !
  پیشنهادمیشود وزارت نفت با تکیه بر ماده ۱۰ اختیارات خود هرچه سریعتر به وضعیت نابسامان این پرسنل خدوم سروسامان دهد وبا همت ونگاه مثبت نمایندگان ملت علاوه بر رفع تبعیض ورشد کرامت انسانی در جامعه ، گره از مشکلات معیشتی و دغدغه ونگرانی صدها هزار نفر از خانواده های قراردادمدت موقت صنعت نفت بگشایند.

  من الله توفیق
  از طرف صدها هزارنفر از خانوادها وکارکنان قراردادمت موقت شرکت های ستادی وتابعه وزارت نفت

 3. دانشجویان on said:

  سلام و درود
  ما به عنوان یکی از هواداران آقای کشتزر انتظاری بیشتری از ایشان داشتیم، ما دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بهبهان را در هنگام تقسیم بندی به دورترین نقاط اندیکا ، مسجد سلیمان فرستادند، این در حالی است که ما به مدت ۴ سال در شهرستان بهبهان مشغول تحصیل بودیم و به جای فعالیت در شهر خودمان مارا به نقاطی فرستادن که حتی حیوانات هم به سختی توان حرکت دارند، با این حال نیاز معلمان شهر با حق التدریسی های سایر شهرستان ها برطرف می شود، موضوعی که ما را اذیت کرده این است که، نماینده مجلس شهرستان رامهرمز به محض آن که متوجه شدند فارغ التحصیلان همشهریشان قرار است به نقاط دوردست فرستاده شوند سریعآ با مدیر کل آموزش و پرورش تماس گرفته و موجبات جابه جایی دانشجویان رامهرمزی را به این شهرستان فراهم کرد.
  جناب آقای کشتزر لطفآ تا دیر نشده اقدامی نمایید..
  منتظر پاسخ شما هستیم..
  باتشکر تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان

 4. بنی نعیم on said:

  باسلام خدمت نماینده محبوب وولایت مند وحامی ایثارگران احترامآ اینجانب احمد بنی نعیم ازرزمندگان وجانبازان جنگ تحمیلی وباز نشسته شرکت نفت جنوب هستم وازخانواده ایثارگران ۳برادر جانباز ویک ازاده ۱۰سال اسارت میباشم وطبق مصوبه ۱۴۹۷بیش از ۲سال است که فرزندم بامدرک فوق دیپلم درشرکت نفت استخدام کردند وشماره وسمت اشتغالی هم بهش دادند ولی متاسفانه وزیر نفت تاکنون دستور بکارگیری فرزندان ایثارگر استان خوزستان را صادر نکرده لذا تقاضای مساعدت ویاری شمابرادر بزرگوار جناب مهند کشت زر داریم باتشکر

 5. بنی نعیم on said:

  باسلام خدمت نماینده محبوب وولایت مند وحامی ایثارگران احترامآ اینجانب احمد بنی نعیم ازرزمندگان وجانبازان جنگ تحمیلی وباز نشسته شرکت نفت جنوب هستم وازخانواده ایثارگران ۳برادر جانباز ویک ازاده ۱۰سال اسارت میباشم وطبق مصوبه ۱۴۹۷بیش از ۲سال است که فرزندم بامدرک فوق دیپلم درشرکت نفت استخدام کردند ولی متاسفانه وزیر نفت تاکنون دستور بکارگیری فرزندان ایثارگر استان خوزستان را صادر نکرده لذا تقاضای مساعدت ویاری شمابرادر بزرگوار جناب مهند کشت زر داریم باتشکر

 6. نماینده محترم شهرستان بهبهان در مجلس شورای اسلامی
  جناب آقای مهندس کشت زر
  با سلام و احترام
  بدینوسیله از طرف هنرمندان صنایع دستی شهرستان بهبهان به استحضار می رساند که متعاقب واگذاری بنای تاریخی خانه محسنی ثبت شده در فهرست آثار ملی ، به بخش خصوصی در قالب قوانین و آیین نامه های مربوط به صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی از سوی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، تعداد قابل توجهی از هنرمندان صنایع دستی که در این بنای تاریخی مشغول به کار بوده و نقش ارزنده ای در هویت بخشی به فضای فرهنگی شهر بهبهان داشته و این مکان فرهنگی را رونق بخشیده اند ، برای تخلیه تحت فشار قرار گرفته اند ، لذا جهت مساعدت جنابعالی به منظور تجدید نظر در این تصمیم ، نکاتی را به استحضار می رساند:
  ۱- اساسنامه صندوق احیاء و بهره برداری اماکن تاریخی بر این اصل استوار است که جهت جلب مشارکت و سرمایه گذار بخش خصوصی، بناهایی که در معرض خطر یا نیازمند طرحهای حفاظت و مرمت هستند در شرایطی که سازمان میراث فرهنگی قادر به تامین هزینه نباشد، با رعایت قوانین مربوطه و در نظر گرفتن شان فرهنگی و ارزشهای ذاتی بنا ، اجاره داده میشوند، که فی نفسه اقدام مفیدی برای حفظ میراث تاریخی کشور است و در واقع انگیزه قانون گذار دست یابی به اصل حفاظت و احیاء بناهای تاریخی است نه خدای ناکرده انگیزه های صرفا مادی و منفعت طلبانه. و در واقع روح القوانین جاری در اساسنامه سازمان میراث فرهنگی دست یابی به اهداف فرهنگی است و جلب سرمایه وسیله ای برای این هدف ارزشمند و پایدار می باشد.
  ۲- در قوانین و مصوبات صندوق احیاء وبهره برداری اماکن تاریخی نیز، ابزار لازم جهت حمایت و اعطای تسهیلات به بخشهای دارای اولویت فرهنگی گنجانده شده است ، بنابراین شایسته تر است که هنرمندان صنایع دستی شاغل و مستقر در این بنای تاریخی ،در روند واگذاری مورد حمایت و در اولویت قرار گیرند.
  ۳- متاسفانه بنای تاریخی خانه محسنی که از نفایس تاریخی این استان و کشور بشمار می آید در نبود توجیهات استوار فرهنگی و حتی اقتصادی ذکر شده ، در حالی واگذار میشود که این بنای تاریخی قبلا توسط اداره کل میراث فرهنگی استان خوزستان و شهرستان بهبهان مرمت شده و روند احیاء را به خوبی از طریق رونق بخشیدن به صنایع دستی و ایجاد شغل برای جمعی از هنرمندان شریف شهرستان بهبهان طی کرده و در حقیقت جمعی صنعتگر دلسوز در این روند مشارکت فعال و تاثیر گذار داشته اند. لذا بنظر می رسد که در روند واگذاری شتابی صورت گرفته و بنایی که برای خلق رویدادهای فرهنگی و هنری و حمایت از صنعتگران و ترویج صنایع دستی ، مهیا شده و توسط همین قشر به ثمر نشسته است ، به بخشی صرفا خدماتی واگذار شده است.
  ۴- بدیهی است که در موضوع واگذاری بناهای تاریخی با توجه به اسناد قانونی و حاکمیتی بالا دست از جمله برنامه پنجم توسعه ، سند چشم انداز و سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب ، اولویت اساسی و راهبردی حمایت همه جانبه از هنرمندان، صنعتگران بومی بویژه صنعتگران صنایع دستی است نه صرفا انگیزه های مادی و بهره برداری مالی ، لذا بهیچوجه شایسته نیست که این واگذاری هر چند که شکل قانونی کار رعایت شده ، منجر به تضعیف این بخش از نیروهای ارزشمند مفتخر به ارزشهای فرهنگی شده و متعاقب آن خدشه به شان فرهنگی و هنری شهر و دلسوزانی که تمام همتشان ترویج صنایع دستی و ایجاد اشتغال است، وارد گردد.
  در پایان استدعا داریم که برای اصلاح و بازنگری در این تصمیم ، از جایگاه نمایندگی و نظارتی و هرگونه راهکار قانونی ، با این جمع خدمتگزار عرصه فرهنگ و هنر همکاری لازم را مبذول فرمایید .
  با تشکر و آرزوی توفیق – هنرمندان صنایع دستی شاغل در خانه تاریخی محسنی

 7. با سلام و عرض ادب خدمت مهندس کشت زر و همه همران وی …همانگونه که مطلع هستید کمپینی تحت عنوان منع دوشغله ها در امور ساخت و ساز و بخصوص نظام مهندسی های کشور از حدود ده ماه پیش راه اندازی شده و جمع از مهندسان کشور خواهان عدم حضور دوشغله ها در سازمان نظام مهندسی و استفاده از پروانه اشتغال شده اند و بعضا هم برخی از نمایندگان به این درخواست پاسخ بر همکاری داده اند وجهت رساندن امضا های جمع شده توسط مهندسان به وزیر محترم قول همکار ی و پیگیری نموده اند وجناب کشت زر در این مورد نظرشان چیست . ایا باید مجری دارای صلاحیت وارد ساخت و ساز کشور شود ( مطابق قانون اجباری است و در استان فارس بسیار خوب اجرا میشود .در صورت لزوم بفرمایید ماده قانونی را قرار بدم ) یا هر که سرمایه ای دارد بیاید و شروع کند به ساخت .ایا با وجود این همه مهندس جوان بیکار در شهر ما بهبهان جایز است که کارمند شهرداری هم بیاید و در نظام مهندسی دارای سهمیه باشد .ایا باوجود زلزله خیری بهبهان و قرار گرفتن در پهنه زلزله زیاد در تقسیمات کشوری و ایین نامه ۲۸۰۰ درست هست که امر ساخت را فلان دکتر از تهران که سرمایه اش را در بهبهان اورده در دست بگیرد .
  بنده به عنوان نماینده جمعی از مهندسان این شهر چطور باید با شما ارتباط داشته باشم ؟ نه ارتباطی که بگویند باشه به هاجی میگوییم پیگر باشید و همینو بس .ارتباطی که منجر به اقداممناسب شود .

 8. باسلام حضور نماینده محترم شهرستان جناب آقای مهندس کشت زر: لطفاً پنج برنامه اصلی که ایشان جهت حوزه انتخابیه خود در سال ۹۵ پیگیری میکنند (باذکر درصد پیشرفت) چیست ؟

 9. سلام و خسته نباشید خدمت منتخب مردم.. دو سالی از پرونده حسین کاظمی کلاهبرداری که خیلی از افراد بهبهان را بدبخت کرد میگذرد و هنوز هیچ خبری نیست.. اینطور که پیداست دنبال راهی هستن برای نجات این کلاهبردار و شاید در اخر باز سر بی گناهان بریده شود و ما همگی از اقای کشت زر درخواست،دارسم و خواهش میکنیم که به این مهم رسیدگی کنن چونکه واقعا زندگیمون با مشکل مواجه شده و کاری کنن که حق از بین رفته ما برگرده و این کلاهبردار به جزای کارش برسه.. خواهشمندم که براحتی از این درخواست نگذرید چونکه زندگی خیلیا فلج شده..

 10. جاوید یوسف پور on said:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  دلیل اینکه کشت زر پس از قبولی موبایلش را عوض کرد چیست؟ و اگر ایشان راه ارتباط دارند چیست؟

 11. abedin afroozian on said:

  باعرض سلام وخسته نباشی وتبریک به مناسبت میلاد امام رضا خدمت مهندس کشت زر نماینده محبوب بهبهان….
  تنها خواهش بنده از شما جاده روستای سالار اباد است که حضرتعالی قبلا قول داده بودید وما منتظر دستورات شما در این باره هستیم….چون بزرگترین معضل ماست…
  باتشکر
  ع…ا
  از اهالی روستا

 12. بسم الله الرحمن الرحیم : مردم از کیفیت آب راضی نیستند…..آرامش عمومی از بین رفته …..کیفیت نان همچنان مورد پسند مردم نیست…..

 13. با سلام و عرض ادب
  مطلب ذیل برگرفته از وبللاگ وزین “بهبهان آرامیس” به قلم آقای ممتازان بوده که به جهت اهمیت موضوع و امید به تلاش نماینده در جهت احداث کارخانجات ذکر شده در مطلب ، عینا منتشر می شود خواشمند است به اطلاع نماینده رسانده شود :

  عرضه دوغ و ماست تقلبی به اسم محصولات لبنی محلی بهبهان در شهرستان های اطراف بهبهان علی الخصوص بندر ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) باعث خدشه دار شدن این محصولات معروف بهبهانی گردیده است. واکنش های مختلف مردم در فضاهای مجازی و پخش وسیع تصاویری که حاکی از استفاده از کره های فاسد شده در ماست های عرضه شده در قالب نام ماست بهبهان است موردی است که نباید نسبت به آن بی توجه بود و به راحتی از کنار آن گذشت.

  وجود مغازه های متعدد در شهرستانهای اطراف که مدعی عرضه محصولات لبنی محلی بهبهان از جمله شیر، ماست، دوغ و خرمای بهبهان می باشد باعث شده عده ای با سودای منفعت بیشتر به ارائه محصولات ناپاک و غیر بهداشتی لبنی و عرضه خرمای سایر نقاط به اسم خرمای کبکاو و گنتار بهبهان بپردازند.

  عدم وجود و حمایت از تولید کننده های محلی جهت تاسیس کارخانه و عدم ارائه محصولات برجسته بهبهان در بسته بندی و به نام بهبهان، باعث شده رویه به گوش رسیدن نام بهبهان در یک رویداد منفی، ذهنیت ها را نسبت به بهبهان عزیز تیره نماید.

  بهبهان پتانسیل تولید محصولات گسترده لبنی و در قالب های جدید و مشتری پسند را دارد. چرا نباید کارخانه ی محصولات لبنی در بهبهان، شیر با کیفیت بالا وبا طعم های مختلف، انواع پنیر و خامه و کره و دوغ را تولید و استان خوزستان و حتی در سطح کشوری فعالیت داشته باشد. امیدواریم مسئولین به جای پرداختن به حواشی و امورات معمول به فکر بهره وری هرچه گسترده تر از داشته هایمان باشند.

 14. با سلام و عرض ادب
  مقاله ی ذیل برگرفته از وبلاگ استان آریاگان بوده خواهشمند است با توجه به بهبهانی بودن مدیر کل کشاورزی خوزستان و ملاقات اخیر نماینده با ایشان ، به گوش نماینده برسانید :
  به نام خدا

  مردم شریف بهبهان چه شهری وچه روستایی از دیر بازعلاقه ی زیادی به شغل شریف وپربرکت دامپروری داشته ودارندکه مصداق عینی آن ،وجود سه شهرک دامپروری دارای مجتمع های پرورش گاو شیری وگوشتی به دو روش سنتی وصنعتی،ونیز تعداد بی شماری از مجتمع های پرورش بز وگوسفند بصورت پراکنده در شهرستان ونیز وجود دامداری های سنتی در تمامی روستاهای شهرستان می باشد.

  در حال حاضر ، ۲۷۰هزارواحد دامپروری در بهبهان فعالیت دارندکه ۶۵درصدآنها به پرورش دام سنگین و۳۵درصدآنها به پرورش دام سبک مشغولند ونیز۶۵درصداز واحدهای پرورش دام سنگین،دامداری به روش صنعتی هستند.

  تلاش برای” توسعه کمی وکیفی دامداری های شهرستان” که مقدمه ی “ارائه ی منطقه ویژه اقتصادی دامپروری بهبهان “بود،در سال۱۳۸۶توسط فرماندار غیربومی وقت بهبهان جناب” آقای مهندس حائری دزفولی” با “تصویب احداث مجتمع های دامپروری در بخش های تشان،زیدون ،مرکزی ونیز مطالعات احداث مجتمع دامپروری آغاجاری”کلید زنی شدودر همان سال در جلسه ی”شورای کشاورزی بهبهان با حضور استاندارمحترم ،رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ورئیس اداره ی کشاورزی بهبهان” مطرح وصورت جلسه گردید ودر سال های بعد هم تلاش های ایشان ادامه داشت ودر هفته ی دولت سال ۱۳۸۸وبیست روز مانده به پایان دوران فرمانداری ایشان دوتا از مجتمع های مزبور به بهره بردای شدکه همین جا لازم است از طرف خود وهمشهریان عزیز از ایشان تشکر وقدردانی ویژه نمایم ودر دهه فجر امسال هم یک مجتمع دامپروری دیگروپنج واحد دامپروری صنعتی به بهره برداری رسید .

  تصویب نهایی “منطقه ی ویژه ی اقتصادی دامپروری بهبهان”به عهده ی”مجلس شورای اسلامی”است که تلاش مضاعف وشبانه روزی نماینده ی محترم بهبهان در مجلس وپشتیبانی فرماندارمحترم بهبهان واستاندار محترم خوزستان ونیز خواست عمومی آحاد مردم بهبهان تا حصول نتیجه با عنایت به وجود ۱۸۰۰۰نفر بیکار در بهبهان را می طلبد .

  در دارالمومنین بهبهان،وجود ۸۵۰۰۰هکتار زمین حاصلخیز کشاورزی،وجود دو رودخانه ی دائمی ودو رودخانه ی فصلی،دو سد تکمیل شده،یک سد در حال ساخت،تصویب ساخت دو سددیگر ،کارخانه ی تولید خوراک دام (دوواحد) ،کشتارگاه صنعتی دام (در حال ساخت) و از همه مهمتر نزدیکی بهبهان به بنادر صادراتی مقدمه وپیشنیاز خوبی برای منطقه ویژه ی اقتصادی است.

  در حال حاضر ،صنایع وکارخانجات جانبی وتبدیلی مجتمع های دامپروری بهبهان شامل ذیل است:

  ۱) بسته بندی شیر دو واحد

  ۲) بسته بندی گوشت دوواحد

  ۳) تولید وبسته بندی ماست یک واحد

  ۴) تولید وبسته بندی دوغ یک واحد

  ۵) تولید وبسته بندی سوسیس،کالباس وهمبرگر یک واحد

  ۶) تولید وبسته بندی بستنی(در دست اقدام) یک واحد

  ۷) تولید وبسته بندی پنیر(در دست اقدام) یک واحد

  امکان راه اندازی “کارخانه ی تولید کفش” از چرم دام نیز در آینده وجود دارد.

  از طرف دستگاه های اجرایی به توسعه ی کمی وکیفی زیر ساخت های شهری وروستایی در مناطقی از کشور که دارای منطقه ویژه ی اقتصادی در زمینه های مختلف شده اند، توجهی خاص شده که با تصویب وراه اندازی منطقه ی ویژه ی دامپروری بهبهان انتظارات مشابهی از نظر مزبور وجود دارد به عنوان مثال پیامد منطقه ی ویژه ی اقتصادی پتروشیمی ماهشهر احداث شهرک صنعتی تخصصی کارخانجات جانبی صنایع پائین دستی پتروشیمی، راه اندازی کارخانه ی لوله سازی،فرودگاه و……بوده است.

  به امید رشد واعتلای روزافزون تصاعدی دارالمومنین بهبهان.

  محمّد پیله ور

 15. با سلام
  خواهشمند است مطلب ذیل از سایت وزین بهبهان امروز را به دلیل اهمیت موضوع به اطلاع نماینده محترم برسانید :
  تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵ – ۲۰:۰۳ اشتراکچاپ۰ نظر انتخاب سردبیر « بهبهان در وبگاه های بهبهانی ۳۶ بازدید
  تلاش مسئولین گچسارانی برای الحاق بخشی از بهبهان برای چیست؟
  لازم است مسئولین بویژه نماینده محترم در این خصوص حساسیت لازم را داشته باشند. تبدیل شدن گچساران به منطقه آزاد تجاری اتفاق خوشایندی برای مردم آن منطقه است، ولی نباید به قیمت الحاق بخشی از شهرستان بهبهان به گچساران باشد. شهرستان بهبهان با دارا بودن ذخایر قابل توجه گاز و دهها حلقه چاه نفت متاسفانه جز حوزه های نفت خیز محسوب نمی شود. در عوض […]

  لازم است مسئولین بویژه نماینده محترم در این خصوص حساسیت لازم را داشته باشند. تبدیل شدن گچساران به منطقه آزاد تجاری اتفاق خوشایندی برای مردم آن منطقه است، ولی نباید به قیمت الحاق بخشی از شهرستان بهبهان به گچساران باشد.
  شهرستان بهبهان با دارا بودن ذخایر قابل توجه گاز و دهها حلقه چاه نفت متاسفانه جز حوزه های نفت خیز محسوب نمی شود. در عوض شهرستان های همجوار بهبهان همچون گچساران و امیدیه منطقه نفت خیز هستند و بهبهان ما به عنوان زیر مجموعه ای از این مناطق محسوب می شود.
  در قانون بودجه سال ۹۳ و پیش از آن مصرح شده است که دولت دو درصد درآمد نفت کشور را به‌ منظور توسعه مناطق نفت‌خیز و گازخیز و مناطق محروم اختصاص دهد.
  با این اوصاف بهبهان که خود قطب انرژی است، صرفا بواسطه اینکه منطقه نفت خیز نیست به این بودجه میلیاردی دسترسی ندارد. تاسف بار اینکه شهرستان های همجوار چون منطقه نفت خیزند، اعتبارات کلان نفتی به آنها می رسد و شهرستان بهبهان باید برای دریافت سهم حقه خود کاسه گدایی به سریز اعتبارات شهرستان های دیگر دراز کند.
  با نگاهی به وضعیت ظاهری شهرستان گچساران ملاحظه می کنید با بودجه کلان نفتی و البته پیگیریهای مسئولین شهری و محلی چه پروژه های عظیمی یا اجرایی شده یا در شرف اجرا هستند.
  بهرصورت شهرستان بهبهان باید از عضویت مهندس کشت زر در کمیسیون انرژی مجلس و انتخاب رئیس خوزستانی برای این کمیسیون نهایت استفاده را ببرد.
  بدون شک با پیگیری نماینده محترم می توان شاهد تحقق رویای دیرینه تبدیل شدن بهبهان به منطقه نفت خیز باشیم که برآیند آن جذب اعتبارات کلان و رفع موانع بیکاری برای مردم بهبهان است.
  اما تلاش مسئولین گچسارانی برای الحاق بخشی از بهبهان برای چیست؟
  شهرستان گچساران به واسطه نفوذی که در بدنه دولت و مجلس دارد، سودای تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری را در سر می پروراند ولی این مهم مترتب بر الزاماتی از جمله مساحت منطقه است!
  در تبصره ۱ از ماده ۳ آیین نامه چگونگی ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی مورخ ۲۴ /۴/ ۱۳۹۳ که به تایید رئیس جمهور رسیده، آمده است: «حداقل میزان مساحت مورد نیاز {برای احداث مناطق آزاد تجاری} با توجه به طرح توجیهی و کاربری اراضی تعیین خواهد شد و لازم است حداقل هفتاد درصد اراضی محدوده پیشنهادی بدون معارض باشد.»
  بنظر می رسد صحبت های اخیر مدیران محترم گچسارانی مبنی بر تلاش برای متقاعد کردن مسئولین بهبهانی برای الحاق بخشی از شهرستان ما به گچساران ، صرفا برای تامین مساحت لازم ، بدون معارض برای تبدیل شدن به منطقه تجاری باشد.
  جالب اینجاست فرماندار محترم گچساران تاکید داشته مدارک فعلی مالکیت بهبهان را بر بخش های مورد ادعا تایید می کند، ولی با این وجود مستنداتی را برای حکمیت به وزارت کشور ارجاع داده اند!
  لازم است مسئولین بویژه نماینده محترم در این خصوص حساسیت لازم را داشته باشند. تبدیل شدن گچساران به منطقه آزاد تجاری اتفاق خوشایندی برای مردم آن منطقه است، ولی نباید به قیمت الحاق بخشی از شهرستان بهبهان به گچساران باشد.

 16. با سلام
  مطلب ذیل از سایت بهبهان امروز می باشد ، خواهشمند است بدلیل اهمیت موضوع حتما به اطلاع نماینده ی محترم برسانید :

  کد خبر : ۱۸۸۶تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ – ۱۹:۲۳ اشتراکچاپ۰ نظر انتخاب سردبیر « بهبهان در وبگاه های بهبهانی ۲۵ بازدید
  شهرستان یا فرمانداری ویژه چه امتیازاتی برای مردم بهبهان دارد؟
  تخصیص مستقیم بودجه از طریق مرکز، حل بسیاری از مشکلات شهروندان از طریق ادارات شهرستان بدون مراجعه به مرکز استان، اختصاص برخی از امکانات استانی از جمله: برپایی نمایشگاههای تخصصی یا همایش های استانی به شهرستان و… از امتیازات ویژه شدن شهرستان بهبهان است. با انتصاب استاندار جدید در استان خوزستان، امیدها برای حل مشکلات عدیده ی این استان استراتژیک افزایش یافته است. فارغ از نگاه […]

  تخصیص مستقیم بودجه از طریق مرکز، حل بسیاری از مشکلات شهروندان از طریق ادارات شهرستان بدون مراجعه به مرکز استان، اختصاص برخی از امکانات استانی از جمله: برپایی نمایشگاههای تخصصی یا همایش های استانی به شهرستان و… از امتیازات ویژه شدن شهرستان بهبهان است.
  با انتصاب استاندار جدید در استان خوزستان، امیدها برای حل مشکلات عدیده ی این استان استراتژیک افزایش یافته است. فارغ از نگاه سیاسی، شریعتی جوان ولی باتجربه ظرفیت تحول و توسعه در استان را دارد.
  در طول یک ماه از آغاز بکار نماینده جدید اتفاقات بسیار خوشایندی برای مردم استان خوزستان و بویژه شهرستان بهبهان رخ داده است. انتصاب استانداری بومی و انتخاب رئیس خوزستانی برای مهمترین کمیسیون مجلس یعنی کمیسیون انرژی، نوید روزهای خوبی برای استان پر انرژی خوزستان و شهرستان بهبهان دارد.
  تفاوت عمده نمایندگان این دوره خوزستان با سایر دوره ها، وفاق بی سابقه با حفظ موضع و تفکرات سیاسی مختلف است که می تواند مطلع فجری برای پیشرفت ، توسعه و جبران عقب ماندگی های استان زرخیز خوزستان باشد. البته امیدواریم چنان وفاقی محفوظ و مستدام بماند.
  بدون شک مجموع این اتفاقات خوشایند در شهرستان بهبهان در کنار تلاش و پیگیری هایی که از جناب مهندس کشت زر سراغ داریم، می تواند زمینه ساز رشد و توسعه بهبهان عزیز باشد.
  لازم به تاکید نیست، ولی باید مسئولین محترم بهبهانی تا می توانند از ظرفیت های بوجود آمده به نفع مردم عزیز استفاده کنند. بدون شک پرداخت صرف به کارهای روبنایی در این مجال مهم یک فرصت سوزی تاریخی است که منجر به خسران خواهد شد.
  فرمانداری ویژه ، یک کار زیر بنایی!
  «فرمانداری ویژه» بخش عمده ای از اختیارات «استانداری» را دارد و تشکیلاتی است که از فرمانداری وسیع تر، توانمندتر و بزرگتر ولی از استانداری، کوچکتر و محدودتر است. در اصل بین فرمانداری و استانداری است، به عبارت دیگر فراتر از فرمانداری و فروتر از استانداری است.
  تبدیل شدن فرمانداری بهبهان به فرمانداری ویژه ، مزیت های فراوانی به دنبال خواهد داشت که مهمترین آن تخصیص مستقیم بودجه از طریق مرکز، حل بسیاری از مشکلات شهروندان از طریق ادارات شهرستان بدون مراجعه به مرکز استان، اختصاص برخی از امکانات استانی از جمله: برپایی نمایشگاههای تخصصی یا همایش های استانی به شهرستان و… است.
  اگر بهبهان به فرمانداری ویژه ارتقا یابد، فرماندار بهبهان معاون استاندار می شود و این یعنی فرماندار بهبهان در تصمیم گیری ها، برنامه ریزی ها و توزیع بودجه و اعتبارات استانی به طور مستقیم دخالت دارد.
  امتیاز دیگری که از ویژه شدن فرمانداری بهبهان عاید مردم می شود این است که سطح مدیران واحدهای اداری وزارتخانه های مسکن و شهر سازی – جهاد کشاورزی – آموزش و پرورش – راه و ترابری – امور اقتصادی و دارائی – کار و امور اجتماعی ، اطلاعات و بازرگانی ، به معاون مدیر کل ارتقاء می یابد.
  به عبارت بهتر مراجعه کنندگان به هر یک واحدهای بالا دیگر مثل سابق برای کار اداری نیاز نیست به مرکز استان مراجعه کنند و همین جا در بهبهان تمام روال اداری خود را طی می کنند.
  با تبدیل شدن بهبهان به فرمانداری ویژه مراجعه کنندگان بهبهانی برخی ادارت مثل آموزش و پرورش که قبلا برای یک کار اداری یا یک امضا مجبور بودن مسافت طولانی بهبهان تا اهواز را طی کنند در همین جا یعنی بهبهان تمام روند اداری خود را انجام میدهند و نیازی به مراجعه به استان ندارند.
  با توصیفات بالا پیگیری ویژه شدن فرمانداری بهبهان علی الخصوص در شرایط فعلی که استاندار بهبهانی است، مهم و می تواند در روند اجرایی آن تسریع ایجاد کند. البته با کمی اغماض شهرستان بهبهان خود قانونا اکثر شرایط لازم را دارد و می تواند تقاضای فرمانداری ویژه کند وی متاسفانه این کار تاکنون پیگیری مصرانه ای نشده است.
  بدون شک راه اندازی فرمانداری ویژه گامی مهم در جهت توسعه و پیشرفت بهبهان است که می تواند یادگاری ارزشمندی از عملکرد نماینده محترم و پیگیر بهبهان در پایان ۴ سال نمایندگی باشد.

 17. با سلام
  متاسفانه بعد از چند بار ارسال مقاله ی ذیل از وبلاگ استان آریاگان ، نمی دانم چرا آن را درج ننموده و به اطلاع نماینده ی محترم نمی رسانید :
  موضوعات و مشکلات پیش روی بهبهان و انتظارات از استاندار جدید خوزستان
  به نام خدا

  بهبهان به دلائل مختلف که فعلا مجال آن نیست ، در طول سالیان قبل دچار رکود و حتی در بعضی زمینه ها دچار عقب گرد شده است.

  حال که به لطف خدا آقای مقتدائی کنار رفته و آقای دکتر شریعتی که بهبهانی هستند و شناخت کاملی از کل استان و بخصوص مشکلات و معضلات بهبهان دارند ، به جای ایشان نشسته اند ، انتظار می رود که مسائل و مشکلات بهبهان توسط ایشان و یا افراد موثق ایشان ریشه یابی نموده و راهکارهائی جهت حل آنها برگزیند.

  مهم ترین موضوعات پیش روی بهبهان که توسط استاندار جدید می تواند پیگیری شود ، به شرح ذیل می باشند :

  ۱) با توجه به تخصص و سابقه کار استاندار در حوزه سلامت و بهداشت و درمان ، تاسیس دانشکده های پرستاری و مامائی و پزشکی و نیز احداث پردیس دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی بهبهان و پس از آن ارتقا دانشکده علوم پزشکی بهبهان به دانشگاه علوم پزشکی بهبهان و از طرف دیگر حل مشکلات پیش روی احداث بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ولی عصر بهبهان و احداث بیمارستان خیریه تخصصی و فوق تخصصی جوادالائمه بهبهان و نیز تعویض رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان دکتر زارع زاده که در شش سال گذشته جهت ارتقا دانشکده به دانشگاه کار چشم گیری نکرده و انتصاب فردی قوی مثل دکتر نیک خوی به جای ایشان باید مد نظر ایشان باشد.

  ۲) ارتقا فرمانداری کهن بهبهان به فرمانداری ویژه (با توجه به سبقه ی فرمانداری کل بهبهان در حدود شصت سال پیش که به فرمانداری تنزل یافته) و نیز انتصاب فرمانداری بومی درد آشنای بهبهان که دارای سابقه ی مدیریتی قوی در امور اجرائی شهرستانی یا استانی و یا کشوری باشد که نمونه های آن مهندس آصفی فرماندار ویژه دزفول ، مهندس شهبازی فرماندار ویژه آبادان و مهندس بلالی فرماندار اسبق بهبهان می باشند.

  ۳) تسریع در احداث فرودگاه بهبهان با توجه به اینکه پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس هم هزینه ساخت آن را به عهده گرفته و نیز طی مصاحبه ی مهندس ورزشی با یکی از روزنامه ها تمامی مجوزهای کشوری لازم آن گرفته شده است.

  ۴) پیگیری مستمر بر ادامه ی ساخت بی وقفه ی پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس و نیز نامه نگاری جهت تعویض نام آن به “پالایشگاه بهبهان ۲” و نیز تعویض نام پالایشگاه گاز بید بلند به “پالایشگاه گاز بهبهان ۱” (با توجه به اینکه نام هر تاسیسات نشانه ی هویت آن تاسیسات است ، ثبت نام “بهبهان” بر پالایشگاه های مزبور ، چشم طمع شهرستان های امیدیه و آغاجاری را خواهد بست چون که هر از گاهی دست تعرض و تصاحب به سوی پالایشگاه قدیمی بید بلند دراز کرده اند) .

  ۵) پیگیری حقوق نفتی و گازی از دست رفته ی بهبهان با راه اندازی “شرکت بهره برداری نفت و گاز بهبهان” .
  توضیح اینکه بهبهان دارای صدها حلقه چاه نفتی و گازی بوده اما ظالمانه این حوزه های نفتی و گازی روی شرکت های نفت و گاز گچساران و آغاجاری (واقع در امیدیه) تقسیم شده اند و تمام منافع آنها از جمله اشتغال ، عمران و توسعه ی شهری ، سهمیه ی دو در هزار نفت و گاز و …. آنها عائد شهرستان های گچساران و امیدیه شده و حتی با شرکت های نفتی شهر های مزبور به شهرستان ارتقا یافته و از بهبهان جدا شده اند.

  ۶) پیگیری احداث تمامی راه آهن های مصوب عبوری از بهبهان از جمله راه آهن های بهبهان – اهواز ، بهبهان – شیراز ، بهبهان – بندر امام ، بهبهان – بوشهر و بهبهان – اصفهان .

  ۷) پیگیری بزرگراه شدن تمامی جاده های اصلی بهبهان .

  ۸) پیگیری احداث مابقی دانشکده های دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان .

  ۹) پیگیری نوسازی کارخانه ی سیمان بهبهان و نیز احداث کارخانه سیمان شماره ی ۲ بهبهان .

  ۱۰) پیگیری احداث شهرک صنعتی شماره ی ۲ بهبهان .

  ۱۱) پیگیری احداث طرح ۵۵۰ هکتاری کشاورزی سهم بهبهان .

  ۱۲) احداث رادیو شهری بهبهان با توجه به اینکه ارتباطات و اطلاع رسانی یکی از محورهای مهم توسعه و ترقی مردم و نهایتا خود بهبهان است .

  البته مشغله های استاندار بسیار زیاد بوده و بقیه ی شهرستان های استان هم امورات و مشکلاتی دارند اما با توجه به وجود معاونین استاندار محترم و با انتخاب فرمانداری توانمند و امین در بهبهان و نیز با تعامل با نماینده ی محترم بهبهان در مجلس و نیز کانال های ارتباطی با هیئت دولت و مدیران ارشد وزارت خانه ها ، استاندار می تواند تمامی موضوعات فوق و نیز موضوعات دیگر شهرستان ها را به سرانجام مقصود برساند.

  برکناری خواسته یا ناخواسته ی آقای مقتدائی که در طول سی ماه مسند استانداری ، هیچ کاری برای بهبهان مظلوم نکرد و نیز انتخاب استاندار بهبهانی خوزستان که درد آشنای بهبهان و مردم نجیبش می باشند ، را به تمامی همشهریان تبریک عرض می نمایم .

  باشد که بهبهان وارد فصلی نو در جهت توسعه و ترقی و پیشرفت شود و پله های ترقی و توسعه و عمران را به سرعت طی نموده و به جایگاه تاریخی خود برسد انشا الله .

  برچسب‌ها: بهبهان , مشکلات بهبهان , فرمانداری ویژه بهبهان , استاندار جدید خوزستان , دکتر غلامرضا شریعتی
  نوشته شده در دوشنبه هفتم تیر ۱۳۹۵ساعت ۰:۴۰ نویسنده محمد پیله ور(پیله وایه)
  ادامه مطلب | نظر بدهید

  • با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی
   تمامی نظرات ارسال شده حتی در صورت تایید نشدن جهت نمایش در وب سایت به اطلاع مهندس کشت زر رسانده می شود

 18. صاحب عبداله نژاد on said:

  جناب آقای مهندس لطفا از حقوق کشاورزان بهبهان دفاع کنید این بی انصافی که آب رامهرمز و رامشیر از بهبهان تأمین بشه ولی کشت تابستانه در این شهرستان قطع باشد (بیکاری جوانان نجیب و قانع بهبهان به خصوص قشر کشاورز……….)— نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی از دریافت مجوز آب از وزیر نیرو برای کشت تابستانه کشاورزان رامهرمز و رامشیر خبر داد.

 19. دکتر بهبهانی on said:

  اگه امکانش هست خواهش میکنم سریعتر این موضوع دستیاری رو به اطلاع اقای دکتر برسونید چون متاسفانه من نمیدونم کجا امکانش هست تا ایشون رو ملاقات کنم و وقت هم بسیار اندک هست،ممنونم

 20. دکتر بهبهانی on said:

  با سلام و عرض ادب
  بنده بعنوان یک پزشک شرکت کننده در ازمون دستیاری از شما تقاضامند هستم ک در رابطه با اعمال سوابق تحصیلی در این ازمون به دادمان برسید همانگونه ک مستحضرید اعمال سوابق در کنکور سراسری فقط منوط ب امتحانات نهایی کشوری میباشد. ک در تمام کشور برگزار میشود اما امتحانات ما بصورت درون دانشگاهی برگزار شده و هر دانشگاهی معیاری متفاوت برای نمره دهی دارد مسیله دیگر اینک در زمان تحصیل ما از تاثیر این سوابق بر ازمون دستیاری بی اطلاع بودیم و به نوعی بعد از اتمام تحصیل با تصویب این قانون در عمل انجام شده قرار گرفتیم حال انکه امکان ترمیم معدل و افزایش نمره پره دیگر میسر نیست بیش از دوهزار پزشک شرکت کننده در ازمون جهت احقاق حق و لغو این مصوبه ب دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند و
  خوشبختانه طی این مدت ۳۷ نماینده محترم مجلس با امضای نامه ای از ما حمایت کرده اند از جنابعالی بعنوان نماینده بهبهان تقاضامندم ما را یاری فرمایید
  جهت توضیحات بیشتر و تقدیم نامه هر زمان ک برایتان مقدور باشد حضورا خدمت میرسم فقط با توجه ب زمان اندک چندروزه تا اعمال نتایج استدعا دارم این موضوع رو در اولویت قرار دهید

 21. خواهشمندم مطلب ذیل که از وبلاگ استان آریاگان می باشد را به گوش نماینده ی محترم برسانید و در همینجا مطلب را درج فرمایید:
  موضوعات و مشکلات پیش روی بهبهان و انتظارات از استاندار جدید خوزستان
  به نام خدا

  بهبهان به دلائل مختلف که فعلا مجال آن نیست ، در طول سالیان قبل دچار رکود و حتی در بعضی زمینه ها دچار عقب گرد شده است.

  حال که به لطف خدا آقای مقتدائی کنار رفته و آقای دکتر شریعتی که بهبهانی هستند و شناخت کاملی از کل استان و بخصوص مشکلات و معضلات بهبهان دارند ، به جای ایشان نشسته اند ، انتظار می رود که مسائل و مشکلات بهبهان توسط ایشان و یا افراد موثقی توسط ایشان ریشه یابی نموده و راهکارهائی جهت حل آنها برگزیند.

  مهم ترین موضوعات پیش روی بهبهان که توسط استاندار جدید می تواند پیگیری شود ، به شرح ذیل می باشند :

  ۱) با توجه به تخصص و سابقه کار استاندار در حوزه سلامت و بهداشت و درمان ، تاسیس دانشکده های پرستاری و مامائی و پزشکی و نیز احداث پردیس دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی بهبهان و پس از آن ارتقا دانشکده علوم پزشکی بهبهان به دانشگاه علوم پزشکی بهبهان و از طرف دیگر حل مشکلات پیش روی احداث بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ولی عصر بهبهان و احداث بیمارستان خیریه تخصصی و فوق تخصصی جوادالائمه بهبهان و نیز تعویض رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان دکتر زارع زاده که در شش سال گذشته جهت ارتقا دانشکده به دانشگاه کار چشم گیری نکرده و انتصاب فردی قوی مثل دکتر نیک خوی به جای ایشان باید مد نظر ایشان باشد.

  ۲) ارتقا فرمانداری کهن بهبهان به فرمانداری ویژه (با توجه به سبقه ی فرمانداری کل بهبهان در حدود شصت سال پیش که به فرمانداری تنزل یافته) و نیز انتصاب فرمانداری بومی درد آشنای بهبهان که دارای سابقه ی مدیریتی قوی در امور اجرائی شهرستانی یا استانی و یا کشوری باشد که نمونه های آن مهندس آصفی فرماندار ویژه دزفول ، مهندس شهبازی فرماندار ویژه آبادان و مهندس بلالی فرماندار اسبق بهبهان می باشند.

  ۳) تسریع در احداث فرودگاه بهبهان با توجه به اینکه پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس هم هزینه ساخت آن را به عهده گرفته و نیز طی مصاحبه ی مهندس ورزشی با یکی از روزنامه ها تمامی مجوزهای کشوری لازم آن گرفته شده است.

  ۴) پیگیری مستمر بر ادامه ی ساخت بی وقفه ی پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس و نیز نامه نگاری جهت تعویض نام آن به “پالایشگاه بهبهان ۲” و نیز تعویض نام پالایشگاه گاز بید بلند به “پالایشگاه گاز بهبهان ۱” (با توجه به اینکه نام هر تاسیسات نشانه ی هویت آن تاسیسات است ، ثبت نام “بهبهان” بر پالایشگاه های مزبور ، چشم طمع شهرستان های امیدیه و آغاجاری را خواهد بست چون که هر از گاهی دست تعرض و تصاحب به سوی پالایشگاه قدیمی بید بلند دراز کرده اند) .

  ۵) پیگیری حقوق نفتی و گازی از دست رفته ی بهبهان با راه اندازی “شرکت بهره برداری نفت و گاز بهبهان” .
  توضیح اینکه بهبهان دارای صدها حلقه چاه نفتی و گازی بوده اما ظالمانه این حوزه های نفتی و گازی روی شرکت های نفت و گاز گچساران و آغاجاری (واقع در امیدیه) تقسیم شده اند و تمام منافع آنها از جمله اشتغال ، عمران و توسعه ی شهری ، سهمیه ی دو در هزار نفت و گاز و …. آنها عائد شهرستان های گچساران و امیدیه شده و حتی با شرکت های نفتی شهر های مزبور به شهرستان ارتقا یافته و از بهبهان جدا شده اند.

  ۶) پیگیری احداث تمامی راه آهن های مصوب عبوری از بهبهان از جمله راه آهن های بهبهان – اهواز ، بهبهان – شیراز ، بهبهان – بندر امام ، بهبهان – بوشهر و بهبهان – اصفهان .

  ۷) پیگیری بزرگراه شدن تمامی جاده های اصلی بهبهان .

  ۸) پیگیری احداث مابقی دانشکده های دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان .

  ۹) پیگیری نوسازی کارخانه ی سیمان بهبهان و نیز احداث کارخانه سیمان شماره ی ۲ بهبهان .

  ۱۰) پیگیری احداث شهرک صنعتی شماره ی ۲ بهبهان .

  ۱۱) پیگیری احداث طرح ۵۵۰ هکتاری کشاورزی سهم بهبهان .

  ۱۲) احداث رادیو شهری بهبهان با توجه به اینکه ارتباطات و اطلاع رسانی یکی از محورهای مهم توسعه و ترقی مردم و نهایتا خود بهبهان است .

  البته مشغله های استاندار بسیار زیاد بوده و بقیه ی شهرستان های استان هم امورات و مشکلاتی دارند اما با توجه به وجود معاونین استاندار محترم و با انتخاب فرمانداری توانمند و امین در بهبهان و نیز با تعامل با نماینده ی محترم بهبهان در مجلس و نیز کانال های ارتباطی با هیئت دولت و مدیران ارشد وزارت خانه ها ، استاندار می تواند تمامی موضوعات فوق و نیز موضوعات دیگر شهرستان ها را به سرانجام مقصود برساند.

  برکناری خواسته یا ناخواسته ی آقای مقتدائی که در طول سی ماه مسند استانداری ، هیچ کاری برای بهبهان مظلوم نکرد و نیز انتخاب استاندار بهبهانی خوزستان که درد آشنای بهبهان و مردم نجیبش می باشند ، را به تمامی همشهریان تبریک عرض می نمایم .

  باشد که بهبهان وارد فصلی نو در جهت توسعه و ترقی و پیشرفت شود و پله های ترقی و توسعه و عمران را به سرعت طی نموده و به جایگاه تاریخی خود برسد انشا الله .

  برچسب‌ها: بهبهان , مشکلات بهبهان , فرمانداری ویژه بهبهان , استاندار جدید خوزستان , نماینده ی بهبهان در مجلس
  نوشته شده در دوشنبه هفتم تیر ۱۳۹۵ساعت ۰:۴۰ نویسنده محمد پیله ور(پیله وایه)
  ادامه مطلب | نظر بدهید

 22. خواهشمندم مطلب ذیل که از وبلاگ استان آریاگان می باشد را به گوش نماینده ی محترم برسانید و در همیجا مطلب را درج فرمایید:
  اقدامات آقای مقتدائی استاندار مستعفی خوزستان در بهبهان !
  به نام خدا

  آقای مقتدائی ۳۰ ماه برمسند استانداری خوزستان تکیه کرد که در اذهان بعضی از مردم و مسئولین استان ،استانداری فعال و موفق را جلوه گر نمود که برای بعضی شهرستان های استان هم همین طور است.

  بازدید و پیگیری مداوم از طرح ها و مشکلات شهرستان های اهواز ، دزفول ، آبادان ، خرمشهر ، شوشتر ، پیگیری ویژه ی مشکلات شهرستان مسجد سلیمان بخصوص احیا فرودگاه ، کارخانه ی آلومینیم سازی ، پتروشیمی و منطقه ویژه ی اقتصادی آن مهم ترین اقدامات ایشان می باشند.

  ارتقا فرمانداری خرمشهر به فرمانداری ویژه از دیگر اقدامات ایشان است.

  ایشان در یکی از بیانات خود گفته اند که دین خود را به مردم استان ادا نموده چون که به طور متوسط هرماه یکی از طرح های ایشان افتتاح و اجرا شده است.

  اینجانب هم دائما اخبار استانی و نیز اخبار سایت ها و وبلاگ ها را دنبال می نمودم تا ببینم ایشان چه طرح ها و برنامه هائی برای توسعه و رفاه بهبهان و مردم نجیبش دارند که نتایج حاصله به شرح ذیل می باشند :

  ایشان یک سفر حتی صوری هم به بهبهان نکردند مگر ساعت ۵ صبح روز بعد از موضوع استخدام اهالی روستای شهروئی در بید بلند ۲ که منجر به کشته شدن یکی از اهالی روستا گردید و یک ساعت بعد به اهواز برگشتند
  هیچ طرح اشتغال زائی برای بهبهان ارائه نکرد و اساسا هم برنامه ای برای بهبهان نداشتند !
  از شهرک های کشاورزی استان هیچ کدام به بهبهانی که قطب کشوری دامپروری و قطب استانی کشاورزی است ، نرسید.
  از طرف ایشان فرمانداری برای بهبهان منصوب شد که غیر بومی بوده و هیچ شناختی هم از بهبهان نداشت و تاکنون هم هیچ کار شاخض و چشمگیری برای بهبهان نکرده و ظاهرا هم قرار نیست که انجام شود و ما باید فقط نظاره گر پیشی گرفتن و توسعه ی دیگر شهرستان ها و بخصوص همسایگان باشیم .
  چرا باید با اینکه بهبهان خود مدیر پرور است ، توسط استاندار مدیری ضعیف بر مسند بالاترین مقام اجرائی شهرستان تکیه زند ؟

  فرمانداران قدرتمند آبادان و دزفول بهبهانی اند اما خود بهبهان از ضعف مدیریت رنج می برد !

  مردم بهبهان امیدوارند که فردی بر مسند استانداری خوزستان تکیه زند که حداقل گوشه ی چشمی هم به شهرستان بهبهان داشته باشد.

  برچسب‌ها: بهبهان , خوزستان , استانداری خوزستان , فرمانداری بهبهان , آقای مقتدائی
  نوشته شده در سه شنبه چهارم خرداد ۱۳۹۵ساعت ۲۳:۱۸ نویسنده محمد پیله ور(پیله وایه)

 23. خواهشمند است پیام تاریخ ۲۹خرداد اینجانب را به گوش نماینده برسانید :
  با سلام و عرض ادب
  همانطور که می دانید نام هر کارخانه و تاسیساتی نشانه ی هویت آن تاسیسات می باشد .
  پالایشگاه های گاز بهبهان هم از این قاعده مستثنی نیستند اما متاسفانه نام یکی بید بلند و دیگری بید بلند ۲ بوده که مجددا به “بید بلند خلیج فارس ” تغییر نام داده و همانطور که می دانید از قدیم امیدیه مدعی مالکیت پالایشگاه بید بلند بوده و بعد از تاسیس شهرستان آغاجاری هم فرماندار اسبق آن (عبدالجبار یکتا) مدعی مالکیت پالایشگاه شده بود و حتی در جلساتش از آن به “پالایشگاه آغاجاری” نام می برد و در همان موقع هم بود که فرماندار سابق بهبهان آقای مهندس باذلی محبوب بخاطر این ادعا یکی از جلسات فرمانداری را در پالایشگاه بید بلند اجرا نمود.
  حال که به لطف خدا شما در کمیسیون انرژی مجلس رفته اید و تعامل خوبی هم با وزیر نفت دارید ، خواهمشند است نسبت به تغییر نام پالایشگاه بید بلند را به “پالایشگاه بهبهان ۱ ” و نام پالایشگاه بید خلیج فارس را به “پالایشگاه بهبهان ۲ ” اقدام مقتضی فرمائید.

  • با سلام خدمت شما همشهری عزیز و گرامی
   پایم های ارسالی در همان زمان به اطلاع مهندس کشت زر رسانده می شود

   باتشکر از شما

 24. با سلام و عرض ادب
  همانطور که می دانید نام هر کارخانه و تاسیساتی نشانه ی هویت آن تاسیسات می باشد .
  پالایشگاه های گاز بهبهان هم از این قاعده مستثنی نیستند اما متاسفانه نام یکی بید بلند و دیگری بید بلند ۲ بوده که مجددا به “بید بلند خلیج فارس ” تغییر نام داده و همانطور که می دانید از قدیم امیدیه مدعی مالکیت پالایشگاه بید بلند بوده و بعد از تاسیس شهرستان آغاجاری هم فرماندار اسبق آن (عبدالجبار یکتا) مدعی مالکیت پالایشگاه شده بود و حتی در جلساتش از آن به “پالایشگاه آغاجاری” نام می برد و در همان موقع هم بود که فرماندار سابق بهبهان آقای مهندس باذلی محبوب بخاطر این ادعا یکی از جلسات فرمانداری را در پالایشگاه بید بلند اجرا نمود.
  حال که به لطف خدا شما در کمیسیون انرژی مجلس رفته اید و تعامل خوبی هم با وزیر نفت دارید ، خواهمشند است نسبت به تغییر نام پالایشگاه بید بلند را به “پالایشگاه بهبهان ۱ ” و نام پالایشگاه بید خلیج فارس را به “پالایشگاه بهبهان ۲ ” اقدام مقتضی فرمائید.

 25. فاطمه داستانی on said:

  سلام وقت بخیر , میخوام با آقای کشت زر ملاقات داشته باشم, لطفا زمان حضور ایشون در بهبهان رو اطلاع رسانی کنید

  • با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی

   لطفا تا راه اندازی دفتر جناب مهندس منتظر بمانید. پس از راه اندازی شدن دفتر از طریق وب سایت و کانال تلگرام به همشهریان عزیز اطلاع رسانی خواهد شد

 26. آقای مهندس کشت زر خواسته ی اول ما جوانان از شما ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیل کرده بیکار است. همانطور که جنابعالی نیز مستحضرید جوانان شهرستان بهبهان در کسب رتبه های علمی در کنکور و جشنواره های علمی در استان خوزستان سرآمد هستند. از طرفی راه اندازی پالایشگاه بیدبلند ۲ و بکارگیری نیروهای بومی شهرستان بهبهان و آغاجاری می تواند مشکل اشتغال جوانان را رفع کند. اما عدم پیگیری های مستمر برای راه اندازی پالایشگاه بیدبلند ۲ سبب شده که بیش از یک دهه این پالایشگاه تنها روی کاغذ پیشرفت کند. بنابراین به امید خدا در صورت راهیابی جنابعالی به عنوان نماینده شهرستان بهبهان و آغاجاری به مجلس خواسته اول ما از شما اشتغال، اشتغال و اشتغال است. زیرا اگر ۴ سال جنابعالی تمام شد و هیچ کاری برای جوانان شهرستانت نشد، دیگر این جوانان از بازار کار خارج می شوند، زیرا سن استخدام در ارگانهای دولتی حداکثر ۳۰ سال است. از آنجایی که اکثریت جوانان دهه ی ۶۰ نیز بیکار هستند، از جنابعالی انتظار داریم با ارائه یک طرح و همراهی دیگر نمایندگان مجلس دهم سن استخدام را به ۳۵ سال افزایش دهید تا خدای نکرده حق هیچ جوانی که عمرش را در راه علم و دانش صرف کرده، ضایع نگردد. به امید فردایی روشن برای مردم شهرستان بهبهان و آغاجاری و عمران و آبادانی شهر توسط سردار آبادانی …

 27. سلام ببخشین من میخام برم تو گرو حامیان کشت زر هرکاری میکنم لینگ واسه من باز نمیشه لطفا راهنمایی کنید

  رای ما مهندس کشت زر

 28. سلام
  مهندس کشت زر حضور تون در مجلس را پیشاپیش به فال نیک گرفته و عاجزانه از شما می خواهیم دو بانده سازی جاده بهبهان با رامهرمز و علی الخصوص بهبهان – خیرآباد را حتما پیگیری کنید. یکی از محورهای توسعه پایدار ارتباطات ایمن و سریع می باشد.

 29. ما خانواده یمان همه اصلاح طلب هستیم اما رایمان آقای کشت زر است…به امید موفقیت مرد بی حاشیه

 30. آقای مهندس روستای شهرویی همه طرفداران پر پاقرص شما هستند و برای پیروزیتان سخت تلاش میکنیم.به امید موفقیت سردار آبادانی

 31. بهبهانی اصیل on said:

  سلام بخاطر اینکه شما رو انسان ولایتمدارمیدانیم به شما رای میدهیم امیدواریم اگه رفتیدمجلس درعمل هم این رونشان دهید چون دوران مسوولیت کوتاه است ودرشب اول قبر فقط به خدا واهل بیت بایدپاسخگوباشید همین یاعلی

 32. سلام. اگر امکان دارد آدرس تلگرام حامیان مهندس کشت زر را اطلاع رسانی کنید تا همه بتوانند عضو شوند. با تشکر

 33. سلام بر مهندس عزیز.مهندس همانطور که دیده اید و شنیده اید در این مدت انتخابات رقبای شما به ناحق مشغول تخریب و تهمت به شما هستند و نمیدانیم آیا ابنان در فردای قیامت جوابی برای کارشان دارند یا نه.من به عنوان یک شهروند زیدونی از شما حمایت میکنیم و میدانیم که این تخریب ها فقط از سوی دشمنان شماست و هیچ صحتی ندارد و مردم اینجا خوب قدردان زحمات بی دریغ شما هستن.با نزدیک شدن عید نوروز جای شما بسی زیاد پیداست.مهندس ما ساکنان سردشت زیدون خوب میدانیم که این تخریب ها همه دورغ و تهمت از سوی شورای زیدون است که به ناحق به شما میچسبانند شما در برابر مردم سردشت زیدون رو سفید خواهی بود و هستی.ما با تمام وجود و توکلمان از خداوند بزرگ طلب موفقیت و پیروزی در این انتخابات مهم که آینده شهرستانمان را رقم میزند هستیم.خدایارتان و نگهدارتان.به امید پیروزیه سردار آبادانی و پایان تکرارها

 34. جناب مهندس حبیب الله کشت زر، شما در قلب ما جوانان جای داری. سردار آبادانی، بیش از دو دهه است که شهر من اسیر بازی های سیاسی شده و به ویرانه ای مبدل گشته است. زمانی که شما با حمایت همین مردم به دور دوم انتخابات راه یافتید لرزه بر اندام بسیاری افتاد که ای داد و بیداد! دیگر نماینده مردم شهرستان بهبهان و آغاجاری در مجلس دهم مشخص شد و آن کسی نیست جز مهندس کشت زر. چاره کاره را در دعوت از چهره ها جستند. جناب مهندس شما نیازی به دعوت از آقا و خانم X و Y ندارید. شما نیازی به سلفی گرفتن با X وY ندارید. مردم فهیم بهبهان و آغاجاری بسیار هوشیارتر از آنند که دیگر فریب این بازی های سیاسی را بخورند. جناب مهندس شما از حمایت ما مردم برخوردار هستید و در قلب تک تک ما مردم از چه از قوم لر و چه بهبهانی جای داری. سردار آبادانی همان طور که سردشت زیدون با مدیریت شایسته ی شما آباد شد ما مردم نیز از شما انتظار داریم بهبهان و آغاجاری را هم به گلستان تبدیل کنی. شهردار نمونه دیگر مردم بهبهان و آغاجاری از وعده های پوچ و توخالی خسته شده اند. ۹ دوره انتخابات مجلس در این شهرستان برگزار شده است اما نکته ی جالب در اینجاست که وعده های انتخاباتی تمامی نامزدها در این ۹ دوره ثابت بوده است. دلیل آن هم روشن است زیرا کار بخصوصی برای شهرستان و مردم آن نشده است. جناب مهندس شما قبلا امتحان خود را در سردشت زیدون داده اید. دیگر آزمودن امتحان داده خطاست. جناب مهندس کشت زر ان شاءالله با حمایت و حماسه ما مردم نماینده آتی شهرستان بهبهان و آغاجاری در مجلس دهم خواهی شد تا پایانی باشد بر همه ی تکرارها…

 35. بسم الله الرحمن الرحیم.
  با سلام خدمت به شما.ان شا الله موفق باشید.
  انتظار بنده به عنوان یک شهروند از شما این است که اگر ان شا الله به مجلس راه پیدا کردید،خواهشا در همه ی حالات،خدا را مد نظر بگیرید و مطابق رضای خدا حرف بزنید و موضع بگیرید.مبادا به محض ورود به مجلس،مردم و خدمت به خلق الله را فراموش کنید.از ابراز نظر و صحبت و بحث در مجلس نترسید و بدانید اگر به مجلس راه پیدا کردید،مسئولیتی بس بزرگ بر دوش شما گذاشته شده که در روز قیامت درباره ی آن از شما سوال خواهند کرد.
  موفق باشید.

 36. درود خسته نباشی خدایش این قضیه پول زوری که ما تو هر خیابون وایسادیم بخاطر پارک میگیرین چیه. اگه دزدی نیست چیه کجایی قانون نوشته این پولها خرج چی میشه یا هدف ایجاد شغل کاذب.

 37. مرد عمل مرد سازندگی،درود بر شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

12,181 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>